Moskitiery

MOSKITIERY
Moskitiery są praktyczną i łatwą w montażu i demontażu osłoną przeciw owadom i nieczystościami. Możliwość doboru typu oraz kształtu moskitiery w zależności od funkcji oraz typu otworu okiennego pozwoli idealnie dobrać produkt zgodnie z jego przeznaczeniem.

Posiadamy w ofercie:

  • Moskitiery stałe, ramkowe
  • Moskitiery rolowane pionowo oraz poziomo
  • Moskitiery otwierane na zawiasach, okienne i drzwiowe
  • Moskitiery przesuwne, jedno i dwuskrzydłowe
  • Moskitiery plisowane, ZIG-ZAG

Odpowiednio dobrany rodzaj moskitier nie przeszkadza w pracy osłon przeciwsłonecznych wewnętrznych oraz zewnętrznych. Nie ogranicza również widoczności w świetle okna. Ramka moskitier wykonana jest z lekkiego profilu aluminiowego. Siatka moskitiery wykonana jest z włókien szklanych powlekanych PCV łączonych metodą zgrzewania za pomocą promieni podczerwieni, co pozwala na uniknięcie ograniczających przejrzystość połączeń. Technologia i materiały wykorzystywane przy produkcji siatki moskitiery zapewnia jej długowieczność, trwałość i wytrzymałość.Prócz standardowych kolorów istnieje możliwość wykonania profilu moskitier z palety RAL oraz oklein drewnopodobnych. Kolor siatki szary lub czarny.

MOSKITIERY RAMKOWE
Moskitiery montowane głównie do futryny okiennej przy pomocy bezinwazyjnych uchwytów obrotowych, które umożliwiają szybki montaż i demontaż moskitiery. Ramka moskitiery na jej zewnętrznej stronie posiada specjalny kołnierz, który dodatkowo utrudnia insektom przenikanie do wnętrza pomieszczenia.Moskitiera ramkowa doskonale sprawdzi się w oknach, które otwierane są wyłącznie celu zapewnienia cyrkulacji powietrza.
Zamontowane na początku wiosny doskonale spełnią swoją rolę do późnej jesieni. Po tym okresie należy moskitierę zdjąć, poddać konserwacji i przechować do następnego sezonu. Istnieje możliwość wykonania moskitier ramkowych na nietypowe kształtem okna (półokręgi, wielokąty, trójkąty, trapezy).

MOSKITIERY ROLOWANE
Moskitiera rolowana występuje w wersji poziomej oraz pionowej i stosowana jest zarówno do okien, jak również drzwi balkonowych. Wyposażona w prowadnice oraz mechanizm sprężynowy, który pozwala szybko rozwijać i zwijać siatkę do kasety, tworzy szczelny układ zatrzymujący insekty i nieczystości z zewnątrz.Moskitiera rolowana w wersji pionowej stosowana jest najczęściej do okien. Po rozwinięciu siatka moskitiery mocowana jest do listwy hakowej lub zaczepów znajdujących się

daje możliwość płynnego nawoju siatki w kasecie bez jej uszkodzenia.

Moskitiery rolowane, przesuwna w poziomie stanowi idealne zamknięcie dla okien balkonowych lub tarasowych. Blokowanie moskitiery przy pomocy taśmy magnetycznej pozwala łatwo i szybko rozwinąć i zwinąć roletę. Warto zwrócić uwagę, iż wybrane typy rolet zewnętrznych mogą być wyposażone w moskitierę rolowaną. Ograniczenie jednak stanowi wymiar – maksymalna powierzchnia pancerza z moskitierą wynosi 2,64 m2.

MOSKITIERY OTWIERANE
Moskitiera otwierana stosowana zarówno do okien, jak również drzwi balkonowych, montowana jest za pomocą zawiasów do fasady budynku lub futryny drzwiowej. Wyposażona jest w uchwyt do otwierania oraz magnesy trzymające moskitierę w pozycji zamkniętej, a także w uszczelkę szczotkową, która maksymalnie zabezpiecza pomieszczenie przed dostaniem się insektów i nieczystości z zewnątrz. Dodatkowo zamontowane w moskitierze samozamykacze, automatycznie domykające otwartą moskitierę, podnoszą komfort użytkowania.

W celu poprawienia usztywnienia ramy drzwiowej w moskitierach otwieranych drzwiowych istnieje możliwość zastosowania futryny wykonanej z zamkniętego profilu aluminiowego.

MOSKITIERY PRZESUWNE
Moskitiera przesuwna doskonale sprawdzi się w dużych przeszklonych wnękach jak, balkony, tarasy, witryny, a także ogrody zimowe. Skrzydło moskitiery przesuwa się na prowadnicach górnej i dolnej, jedno lub dwutorowej. Maksymalne wymiary skrzydła moskitiery – 2000 x 2500 mm. Dostępność sześciu typów moskitiery przesuwnej, a także dobór prowadnic w zależności od wysokości progu pozwoli idealnie dopasować produkt pod kątem jego funkcjonalności oraz miejsca montażu. Moskitiery dostosowane są do wszystkich typów okien i drzwi. Konstrukcja skrzydła nie ogranicza widoczności w świetle okna (brak poprzeczki dzielącej skrzydło moskitiery).

MOSKITIERY PLISOWANE – ZIG-ZAG
Moskitiera plisowana to jedno z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku. Rozwiązanie to w żaden sposób nie ogranicza funkcjonalności drzwi tych otwieranych jak i przesuwnych. Maksymalne wymiary możliwe do wykonania to szerokość 3000mm oraz wysokość 2600mm. Budowa moskitiery pozwala na zatrzymanie jej w dowolnej pozycji. Siatka w kolorze czarnym nie ogranicza widoczności przy czym jest łatwo zauważalna i odporna na uszkodzenia. Dodatkową zaletą moskitiery jest niska prowadnica dolna (8mm) która w żaden sposób nie utrudnia przechodzenia. Moskitiera posiada ruchome uchwyty góra-dół. Możliwe kolory konstrukcji to brąz oraz biel.

Jeteśmy uczestnikiem programu Rzetelna Firma

Copyright Vitre 2017

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress