Rolety Zewnętrzne

ROLETY ZEWNĘTRZNE
Rolety zewnętrzne, stosowane głównie z myślą o zabezpieczeniu wnętrza przed wandalizmem i włamaniem, idealnie chronią również wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem oraz nasłonecznieniem. Nowoczesne rolety zewnętrzne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, stanowią doskonałą izolację akustyczną, termiczną, powodują znaczne oszczędności w zużyciu energii cieplnej, zabezpieczają otwory okienne i elewację przed zniszczeniem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi m.in.: przed gradem, deszczem, śniegiem, porywistym wiatrem. Ponadto dzięki dostępnej szerokiej gamie kolorystycznej, rolety zewnętrzne można idealnie dopasować zarówno do nowoczesnych, jak również tradycyjnych obiektów architektonicznych.

Rolety zewnętrzne mają również możliwość zastosowania automatycznych czujników zmierzchu, czasu, wiatru, czuwania, a także podłączenia do systemu inteligentnego zarządzania budynkiem. Najlepsze sterowniki mierzą siłę wiatru, temperaturę zewnętrzną i wewnętrzną, nasłonecznienie i opady. Pozwalają zaprogramować rolety, tak aby podnosiły się i opuszczały również podczas nieobecności właścicieli.

Warto pamiętać, że elektryczne napędy i sterowania znacznie podnoszą komfort użytkowania przesłon, zwłaszcza w przypadku dużej ilości rolet, rolet montowanych w trudno dostępnych miejscach lub przesłon o dużych gabarytach. Posiadamy w ofercie rolety zewnętrzne zintegrowane z moskitierą, rolety elewacyjne oraz rolety podtynkowe.

ROLETY ELEWACYJNE ZE SKRZYNKĄ OWAL
Rolety elewacyjne – skrzynka owal – montowane są do elewacji budynku, we wnęce okiennej lub drzwiowej. Zaletą rolety elewacyjnej jest możliwość jej montażu do istniejących, wykończonych budynków. Skrzynka w roletach elewacyjnych jest elementem widocznym z tego powodu dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych. Skrzynka rolety elewacyjnej owal wykonana jest z aluminium ekstrudowanego. Istnieje możliwość zastosowania moskitiery zintegrowanej z roletą która ochroni wnętrze przed dostępem dokuczliwych owadów oraz pyłków.

Charakterystyka:

 • profil aluminiowy wypełniony pianką poliuretanową
 • pancerz zaaretowany
 • listwa dolna aluminiowa o wysokości 50 mm
 • waga: 2,8 kg/m2 – dla profilu 39; 3,0 kg/m2 – dla profilu 45; 3,5 kg/m2 – dla profilu 52.


ROLETY ELEWACYJNE ZE ŚCIĘTĄ SKRZYNKĄ POD KĄTEM 45 STOPNI
Rolety elewacyjne montowane są do elewacji budynku, we wnęce okiennej lub drzwiowej. Zaletą rolety elewacyjnej jest możliwość jej montażu do istniejących, wykończonych budynków. Skrzynka w roletach elewacyjnych jest elementem widocznym z tego powodu dostępna jest w wielu wariantach kolorystycznych, a także w okleinach drewnopodobnych.

Charakterystyka:

 • profil aluminiowy wypełniony pianką poliuretanową
 • pancerz zaaretowany
 • listwa dolna aluminiowa o wysokości 50 mm
 • waga: 2,8 kg/m2 – dla profilu 39; 3,0 kg/m2 – dla profilu 45; 3,5 kg/m2 – dla profilu 52.

ROLETA ZEWNĘTRZNA PODTYNKOWA – SOLIDO Spośród rolet zewnętrznych dostępnych na rynku osłon okiennych rolety zewnętrzne podtynkowe są najbardziej dogodnym rozwiązaniem. Przeznaczone są głównie do nowo budowanych budynków, mogą być jednak stosowane również do obiektów już istniejących. Podstawowym założeniem konstrukcyjnym rolety podtynkowej jest możliwość wkomponowania skrzynki w elewację zewnętrzną budynku, dzięki czemu staje się niewidoczna. Montaż rolety nie wymaga ingerencji w konstrukcję okna czy drzwi, wymagają jednak wykonania wcześniej wnęki w nadprożu okiennym, w której umieszczona będzie skrzynka. Dzięki klapie rewizyjnej znajdującej się na zewnątrz budynku można wykonywać prace konserwacyjne i serwisowe bez zakłócenia prywatności domowników. Istnieje możliwość wykonania rolety zintegrowanej z moskitierą rolowaną.

Charakterystyka:

 • Możliwość wkomponowania skrzynki w elewację budynku, dzięki czemu staje się niewidoczna
 • Zwiększona grubość pokryw zewnętrznej i rewizyjnej poprawia sztywność konstrukcji
 • Nowe przykręcane ślizgacze – umożliwiają ich wymianę bez potrzeby demontażu rolety
 • Montaż skrzynki pod warstwą izolacyjną ściany budynku. W ten sposób nadproże okienne chronione jest przed przemarzaniemli
 • Dzięki klapie rewizyjnej na zewnątrz budynku, prace konserwacyjne i serwisowe wykonywane są bez zakłócenia prywatności domowników

Jeteśmy uczestnikiem programu Rzetelna Firma

Copyright Vitre 2017

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress