Żaluzje drewniane

ŻALUZJE DREWNIANE
To nastrojowe i klimatyczne osłony, które komponują się w stylowych oraz nowoczesnych wnętrzach. Bogata kolorystka oraz eleganckie wykończenie sprawia, że zadowalają nawet tych najbardziej wymagających Klientów. Posiadamy w ofercie żaluzje produkowane ze specjalnego, egzotycznego drzewa Basswood lub lżejszego Abachi. Ciekawym rozwiązaniem mogą wydać się również żaluzje z prasowanego bambusa. Żaluzje drewniane możemy podzielić na lamele 25mm oraz 50mm.

25MM
Najczęściej montowane są bezpośrednio na skrzydle okna (naszybowo lub naokiennie) lub do ściany, sufitu nad całe okno. Żaluzje mogą być wyposażone w linki boczne, stalowe utrzymujące je przy skrzydle w przypadku okien uchylnych. Sterowanie żaluzji odbywa się za pomocą drewnianego pokrętła oraz linki. Żaluzje posiadają również maskownicę drewnianą do przysłonięcia górnego mechanizmu.

Warto pamiętać, że pakiet żaluzji drewnianych po ich złożeniu zajmuje

sporo miejsca – dla lameli o szerokości 25mm pakiet ten wynosi około 16cm na 1m wysokości + 5cm mechanizm górny z dolną listwą obciążającą.

50MM
Rozwiązanie żaluzji drewnianych o tej szerokości najczęściej montowane jest nad całą wnęką okienną lub bezpośrednio do sufitu. Żaluzje mogą zostać wykonane z typową drabinką sznurkową lub drabinką taśmową, która stanowi dodatkowy element dekoracyjny, sprawiając że żaluzja wygląda zdecydowanie solidniej. Standardowo żaluzje sterowane są za pomocą sznurków. Jedne z nich odpowiedzialne są za kąt nachylenia lameli, drugie za podnoszenie żaluzji. Opcjonalnie mogą występować w wersji ze sterowaniem monocommando (stalowy łańcuszek), za pomocą korby lub elektrycznie.

Warto pamiętać, że pakiet żaluzji drewnianych po ich złożeniu zajmuje sporo miejsca – dla lameli o szerokości 50mm pakiet ten wynosi około 11cm na 1m wysokości + 8cm mechanizm górny z dolną listwą obciążającą.

Jeteśmy uczestnikiem programu Rzetelna Firma

Copyright Vitre 2017

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress